Nieuwe huisartsen aantrekken
Schepen van Welzijn, Michèle Note (Veurne Plus) verdedigde in de gemeenteraad haar voorstel om nieuwe huisartsen en tandartsen aan te trekken. Dit moet de toegankelijkheid van de eerstelijnszorg voor onze inwoners garanderen.
Er bestaat momenteel geen algemeen vastgelegde norm om een huisartsentekort lokaal te bepalen. Huisartsenvereniging Domus Medica hanteert een richtcijfer van negen huisartsen per 10.000 inwoners, maar sluitende cijfers per gemeente ontbreken. In Vlaanderen is er globaal geen absoluut tekort aan huisartsen, wel een ongelijke spreiding waarbij landelijke gebieden vaker onder druk staan.
In Veurne stopten meerdere ervaren huisartsen met hun praktijk, waardoor het aantrekken van nieuwe artsen noodzakelijk is om de zorgcontinuïteit te garanderen. Ook het tekort aan tandartsen zorgt voor lange wachttijden en patiëntenstops.
Huisartsen en tandartsen die zich voor het eerst in Veurne vestigen of aansluiten bij een bestaande praktijk kunnen een premie van 20.000 euro ontvangen. Het engagement geldt voor tien jaar.
Ook artsen in opleiding die zich engageren om na hun opleiding in Veurne te starten, kunnen een beurs ontvangen van 150 euro per maand, gedurende maximaal 30 maanden.
~ Michèle Note - Schepen van Welzijn